50 książek rocznie

BIBLIOTECZKA: 50 książek rocznie?

Mówi się, że Polacy mało czytają. A ty ile książek przeczytałeś do tej pory? Od ubiegłego roku zaczęłam wyzwanie 50 książek rocznie. Patrząc na stertę na mojej szafce nocnej stwierdzam, że chyba dobrze mi idzie 😉

„Pocałuj tę żabę” Briana Tracy, „Teraz ja” Sue Atkinson, Pstryk Chip i Dan Heath i „Bóg zawsze znajdzie Ci pracę” Regina Brett to cztery pozycje  które mam zamiar przeczytać w najbliższej przyszłości. Powinnam czytać ponad 4 książki w miesiącu aby wyrobić się z limitem do grudnia. Zakładając,że w wakacje czytam więcej może się uda.

Pewnie zapytacie po co to robię i czemu za wszelką cenę chce przeczytać akurat 50?

 • Otóż stawiając sobie wyzwanie nie obijam się i po prostu czytam-zawsze byłam ambitna 🙂
 • Mam możliwość korzystania z ogromnych zbiorów bibliotecznych na moim uniwersytecie
 • Uwielbiam czytać poradniki i książki, które coś mi dają.

Książki z mojej biblioteczki styczeń -luty-marzec-kwiecień :

 1. Getting Things Done
 2. Życie i praca
 3. Zaznacz załatwione
 4. Zjedź tę żabę
 5. Pocałuj tę żabę
 6. Bóg zawsze znajdzie ci pracę
 7. Teraz ja!
 8. Pstryk. Jak zmieniać żeby zmienić
 9. Blog pisz kreuj zarabiaj
 10. Biblia

W styczniu postanowiłam, że do świat przeczytam Nowy Testament z Biblii, ponieważ często pojawia się ona na listach książek które trzeba przeczytać a nigdy nie udało mi się tego zrobić. Mam nadzieję, że do końca roku się uda 😉

3  triki jak czytać więcej:

 •  Korzystaj z każdej wolnej chwili na czytanie jeśli oczywiście to sprawia Ci przyjemność . W czasie jazdy autobusem lub tramwajem korzystaj z czytnika. Nie będziesz musiała/ musiał dźwigać ciężkich książek. Wybierz możliwie jak najlżejszy czytnik czytniki mogą ważyć od około 120 gram do nawet ponad 500 gram.
 • W domu możesz czytać książki papierowe i elektroniczne ale ja zazwyczaj czytam te w wersji papierowej, bo zostawiam je zawsze w domu. Wyjątkiem może być wyjazd na działkę i czytanie książki papierowej np. w hamaku. W wannie czytam zazwyczaj książki na czytniku ale bardzo uważam żeby go nie zachlapać.
 • Gdy masz taką możliwość w pracy podczas monotonnych czynności czy w domu podczas sprzątania słuchaj książek w postaci audiobooków. Uprzyjemniają one czas spędzony na rutynowych czynnościach i masz poczucie, że zrobiłeś coś pożytecznego. Nie polecam słuchania audiobooków podczas jazdy na rowerze, słuch jest wtedy potrzebny tak samo jak wzrok aby uniknąć zderzenia np. z tramwajem lub innym rowerem.

Lecę poczytać!! do zobaczenia wkrótce 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *