Podkładki decoupage

Dziś przedstawiam wam post z  nowego cyklu. Będę w nim przedstawiała krok po kroku różne zastosowania starych przedmiotów oraz będę je przerabiała tak aby nadal mi służyły.

Czy zdarza się wam korzystać z takich podkładek? Ja często używam ich kiedy do mojego pokoju przychodzą goście a ja muszę postawić gdzieś gorącą herbatę. Jeśli nie mam ich pod ręką od razu kusi mnie, a najczęściej moją mamę 😛 żeby postawić ją na jakiejś starej gazecie a czasami – o zgrozo! – na leżącym w pobliżu dokumencie, który jest mi potrzebny i bardzo ważny.

Nie musicie kupować nowych podkładek pod kubki jeśli stare już Wam się znudziły abo macie kilka takich podkładek kompletnie do siebie nie pasujących. Na podkładkach możecie umieścić ulubione zdjęcia, wycinki z gazet albo motywujące cytaty. Dziś dowiecie się jaki nadać starym podkładkom pod gorące kubki nowy wygląd.

Potrzebne nam będą:

  • Serwetki z ulubionym motywem
  • Klej
  • Farba w pasującym do tła serwetki kolorze
  • Lakier do decoupage

1) Odrywamy stary obrazek od podkładki korkowej jeśli jakiś się na niej znajduje.

2) Malujemy podkładkę na wybrany przez nas kolor w moim przypadku biały. Ja pomalowałam jedną stronę na której będzie się znajdowała serwetka oraz boki podkładki. Od raz przyklejamy na farbę gotową serwetkę lub czekamy aż farba wyschnie i przyklejamy ją klejem.

3) Na koniec lakierujemy podkładki i czekamy aż lakier wyschnie.

I gotowe. Tak podkładki prezentują się z przodu i z tyłu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *