Share Week 2019, czyli jakie blogi czytam i polecam

Od 6 lat regularnie czytam blogi. Pierwszy, który przeczytałam należał do kategorii pamiętnik osobisty i po pewnym czasie przestał istnieć. Potem trafiłam na bloga Edyty Zając oraz DesignYourLife i przepadłam bez reszty. Kolejne blogi poznałam przez polecenia oraz odkrywałam właśnie po kolejnych edycjach akcji Share Week.

Share Week – o co w tym chodzi?

Jest to inicjatywa wymyślona przez Andrzeja Tucholskiego. Pierwsza edycja akcji została przeprowadzona w 2012 roku. Tym razem po raz ósmy blogerzy wybierają trzy blogi, które lubią i czytają, blogi które mają wpływ na ich życie.

Większość osób umieszcza w swoich zestawieniach blogi lifestylowe. Może tylko na takich blogach ludzie słyszeli o akcji Share Week? Postanowiłam, że zrobię to niebanalnie i kandydatów moje top 3 wybiorę na podstawie głównych kategorii mojego bloga czyli podróże, lifestyle i organizacja. W tym poście polecam blogi, które nie są jakoś szczególnie znane, co stanowi ich największą wartość.

1. Życie w turkusie

Blog Oli zyciewturkusie.pl odkryłam zupełnie przypadkowo jakiś czas temu. Podobają mi się na nim kolory :), niebanalność i świeżość oraz oczywiście tematy podróżnicze, np. o tym jak planować podróż.

2. Aga in America

Agnieszka z bloga AgaInAmerica.com prowadzi lifestylowy poradnik o życiu w Ameryce, zdrowym odżywianiu, rodzinie i podróżach. Posty czasem są kontrowersyjne, ale przez to bardziej autentyczne i osobiste.

3. Się rysuje

Kolejny blog, który odkryłam dość niedawno, gdy zaczęłam poszukiwać informacji na temat malowania akwarelami oraz inspiracji na swoje obrazki. Blog Agaty z SieRysuje.pl jest kopalnią wiedzy na temat rysowania i malowania. Agata również prowadzi bullet journal. Na blogu najbardziej podobają mi się zestawienia i porównania np. różnych farb oraz artykuły, w których autorka krok po kroku pokazuje jak namalować np. kaktusy.

Inne blogi, które lubię i polecam

Wymienię tylko te, które najczęściej czytam: Ania Maluje, My na swoim, Worqshop, Life Managerka, Edyta Zając, Niebałaganka, Joanna Glogaza, Design Your Life, Basia Szmydt, Twoje DIY, Jest Rudo, Busem przez świat.

Dlaczego warto czytać blogi?

  • Są kopalnią wiedzy na każdy interesujący nas temat
  • Dzięki nim możemy zmotywować się do działania i zainspirować
  • Skłaniają do refleksji i przemyśleń
  • Blogerzy piszą najczęściej o swoich doświadczeniach i przeżyciach, dlatego są bardziej autentyczni a ludzie są skłonni kupić np. produkt który polecają

Czytacie blogi? Które najbardziej lubicie?

Jeden komentarz

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *