Share Week 2019, czyli jakie blogi czytam i polecam

Od 6 lat regularnie czytam blogi. Pierwszy, który przeczytałam należał do kategorii pamiętnik osobisty i po pewnym czasie przestał istnieć. Potem trafiłam na bloga Edyty Zając oraz DesignYourLife i przepadłam bez reszty. Kolejne blogi poznałam przez polecenia oraz odkrywałam właśnie po kolejnych edycjach akcji Share Week.

Share Week – o co w tym chodzi?

Jest to inicjatywa wymyślona przez Andrzeja Tucholskiego. Pierwsza edycja akcji została przeprowadzona w 2012 roku. Tym razem po raz ósmy blogerzy wybierają trzy blogi, które lubią i czytają, blogi które mają wpływ na ich życie.

Większość osób umieszcza w swoich zestawieniach blogi lifestylowe. Może tylko na takich blogach ludzie słyszeli o akcji Share Week? Postanowiłam, że zrobię to niebanalnie i kandydatów moje top 3 wybiorę na podstawie głównych kategorii mojego bloga czyli podróże, lifestyle i organizacja. W tym poście polecam blogi, które nie są jakoś szczególnie znane, co stanowi ich największą wartość.

1. Życie w turkusie

Blog Oli zyciewturkusie.pl odkryłam zupełnie przypadkowo jakiś czas temu. Podobają mi się na nim kolory :), niebanalność i świeżość oraz oczywiście tematy podróżnicze, np. o tym jak planować podróż.

2. Aga in America

Agnieszka z bloga AgaInAmerica.com prowadzi lifestylowy poradnik o życiu w Ameryce, zdrowym odżywianiu, rodzinie i podróżach. Posty czasem są kontrowersyjne, ale przez to bardziej autentyczne i osobiste.

3. Się rysuje

Kolejny blog, który odkryłam dość niedawno, gdy zaczęłam poszukiwać informacji na temat malowania akwarelami oraz inspiracji na swoje obrazki. Blog Agaty z SieRysuje.pl jest kopalnią wiedzy na temat rysowania i malowania. Agata również prowadzi bullet journal. Na blogu najbardziej podobają mi się zestawienia i porównania np. różnych farb oraz artykuły, w których autorka krok po kroku pokazuje jak namalować np. kaktusy.

Inne blogi, które lubię i polecam

Wymienię tylko te, które najczęściej czytam: Ania Maluje, My na swoim, Worqshop, Life Managerka, Edyta Zając, Niebałaganka, Joanna Glogaza, Design Your Life, Basia Szmydt, Twoje DIY, Jest Rudo, Busem przez świat.

Dlaczego warto czytać blogi?

  • Są kopalnią wiedzy na każdy interesujący nas temat
  • Dzięki nim możemy zmotywować się do działania i zainspirować
  • Skłaniają do refleksji i przemyśleń
  • Blogerzy piszą najczęściej o swoich doświadczeniach i przeżyciach, dlatego są bardziej autentyczni a ludzie są skłonni kupić np. produkt który polecają

Czytacie blogi? Które najbardziej lubicie?

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *