Mapa Marzeń Mapa Celów

Dzisiejszy post jest inspirowany stroną internetową i książką „Mapa marzeń mapa celów” Kariny Sęp

Co to w ogóle jest mapa marzeń albo mapa celów (określenia stosuje się wymiennie)?

Jest to graficzne przedstawienie naszych marzeń i celów na specjalnie przygotowanej kolorowej mapie. Każde pole mapy a jest ich 9, odpowiada innej sferze życia, wiąże się z innym kolorem i symbolem.

Poniżej przedstawiam wam szkic mapy zaczerpnięty ze strony internetowej autorki, żebyście zorientowali się jak mają być rozmieszczone na niej kolorowe pola.

pola w mapie marzeń celów

Znaczenie poszczególnych kwadratów:

FIOLETOWY- pole bogactwa
CZERWONY- pole sławy
RÓŻOWY- pole związków

ZIELONY- pole rodziny
ŻÓŁTY – pole zdrowia
BIAŁY- pole dzieci

NIEBIESKI – pole wiedzy
GRANATOWY/CZARNY- pole kariery
SZARY- pole ludzi


Jak to zrobić?

Kolaż możecie zrobić na papierze (ja wykorzystałam do tego blok papierów kolorowych) lub na komputerze np w najprostszym programie paint. Zaczęłam robić tam mapę i całkiem nieźle udało mi się tam narysować kwadraty.

Mapa może składać się z kwadratów lub prostokątów. Na każdym kwadracie przyklejamy ilustracje, które kojarzą nam się z czymś do czego dążymy.

Moja mapa marzeń jest w trakcie przygotowania i nie mogę się zdecydować czy zrobić ja w wersji elektronicznej czy papierowej (na zdjęciu tytułowym możecie zobaczyć, że trochę materiałów już do niej uzbierałam). Niestety praca nad nią wymaga poświęcenia dużej ilości wolnego czasu.

Mapę wieszamy w widocznym miejscu aby móc na nią patrzeć jak najczęściej.  Im częściej o czymś myślimy tym to myślenie przybliża nas do realizacji zamierzeń.

Po co ją robić?

Jest to dobry sposób na porządkowanie swoich celów zapisanych np. w zeszycie. Dodatkowo cele są wizualizowane co przybliża nas do ich osiągnięcia.

Autorka napisała też specjalnie poświęconą temu zagadnieniu książkę, której jeszcze nie czytałam. Jeśli znajdę trochę wolnego czasu to na pewno ją przeczytam w najbliższej przyszłości.

Więcej informacji znajdziecie na tej stronie.

Pozdrawiam Was serdecznie :). Dajcie znać jak wam idzie tworzenie mapy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *