Postanowienia noworoczne: #4 Chcę zarabiać więcej, czyli jak zyskać na bankach

W poprzednich dwóch wpisach opisałam jak można zyskać na zakupach i za granicą. Tym razem postanowiłam opisać wam ciekawą formę aktywnego zarabiania na bankach, a konkretnie na organizowanych przez banki promocjach. Zapraszam do lektury 🙂

Promocje bankowe

Dość ciekawy i nietypowy sposób na zarabianie pieniędzy. W Polsce działa ponad 20 banków, a spora część z nich uruchamia cyklicznie promocje dla nowych, a czasem też dla obecnych klientów. Warunki różnią się w zależności od promocji i obejmują zwykle konieczność wykonania odpowiedniej ilości lub sumy transakcji kartą wydaną do konta, zapewnienia odpowiednich wpływów w miesiącu, wyrażenia zgód marketingowych czy zalogowania się do aplikacji mobilnej banku. Zarobić możemy również rejestrując się z polecenia, czy polecając ofertę znajomym.

Po spełnieniu wymaganych warunków otrzymamy nagrodę, często o wartości kilkuset złotych. Najpopularniejsze formy benefitów to bony, vouchery, gotówka, zwroty za zakupy oraz podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym.

Gdzie szukać informacji?

Zamiast analizować regulaminy każdej promocji z osobna, polecam zaglądać regularnie na poniższe blogi, których autorzy przebijają się przez gąszcz dokumentów za nas 🙂

  • Bankobranie – Autor prowadzi bloga od 2014 roku i sam zarabia na bankach, regularnie publikując podsumowania zarobków. Na blogu znajdziemy zestawienia kont oszczędnościowych i lokat, a także informacje o aktywnych promocjach kont, czy kart kredytowych, a wszystko to opisane prostym językiem.
  • LiveSmarter – Blog istniejący od 2012 roku, na którym znajdziemy rankingi kont oszczędnościowych, lokat, kart kredytowych i kont osobistych. Nie znajdziemy tu osobistych zapisków, ale za to rankingi przedstawione są w formie tabelek z filtrami, co ułatwia wyszukiwanie.

Jak śledzić spełnienie warunków?

Dzięki śledzeniu czy wypełniamy warunki promocji nie stracimy okazji na zarobek. Na blogu Bankobranie znajdziemy wpis, który opisuje różne techniki zarządzania naszą pulą kont i kart. Ja korzystam z listy zadań, na której każda pozycja jest związana z aktywną promocją, a podzadania z poszczególnymi warunkami. Do tego ustawiam przypomnienia, żeby nie przegapić terminu. Jeżeli konto lub karta jest płatna, wówczas do listy dopisuję jeszcze warunki zwolnienia z opłaty.

Ostatnio znaleźliśmy też apkę na Androida – Rozbij bank. Jest ona powiązana ze stroną z promocjami, ale nie ma tam np. rankingów lokat czy promocji pozabankowych. Póki co testujemy ją jako alternatywę dla list zadań, zobaczymy czy się sprawdzi na dłuższą metę.

Na co uważać?

Nie działaj zbyt ambitnie 😉 Nie bierz za dużo promocji na głowę, bo możesz stracić zamiast zyskać, a okazje często wracają na podobnych warunkach. Niepotrzebne konta warto zamykać jak tylko spełnimy warunki promocji i otrzymamy obiecane bonusy. Dzięki temu unikniemy opłat za ich prowadzenie, zrzucimy z głowy obowiązek śledzenia warunków zwolnienia z opłat i szybciej załapiemy się na kolejną edycję. Banki definiują różne okresy karencji, które ograniczają nam możliwość skorzystania z promocji. Przy składaniu wypowiedzenia niektóre banki mogą chcieć nas zatrzymać, oferując np. kilkuprocentowe zwroty za płatności kartą, więc tym bardziej nie warto z tym zwlekać 😉

Podsumowanie

Z własnego doświadczenia powiem, że w zeszłym roku wzięliśmy udział w promocjach kilku banków i dzięki temu zarobiliśmy ponad 1200 zł w gotówce i 750 zł w bonach do Biedronki. Skoro i tak musimy czymś płacić to dodatkowa gotówka zawsze mile widziana 😉 Za dodatkowy inspirujący przykład niech posłuży post autora bloga Bankobranie, w którym opisuje ile zarobił na bankach w ciągu 6 lat.

Dajcie znać jak podobał się wam post i jak wyglądają wasze doświadczenia z bankami 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *