słówko roku

Tablica marzeń oraz słówko na 2019 rok po raz drugi

Chociaż 2018 rok miał być rokiem odpoczynku to na tablicę marzeń z zeszłego roku wkradł się chaos. Rok 2019 ma być czasem planowania i odkrywania, więc na tablicy umieściłam jasno sprecyzowane cele do zrealizowana. Zapraszam was do obejrzenia.

W 2018 pierwszy raz zrobiłam tablicę celów lub bardziej mapę marzeń. Rok 2018 miał być rokiem odpoczynku po intensywnym roku 2017, obfitującym w wydarzenia związane z pierwszą „poważną” pracą, ślubem, urządzaniem pierwszego mieszkania i odnajdywaniem się w nowej rzeczywistości. Chciałam odpocząć, zaleźć balans pomiędzy pracą a życiem. Nie chciałam planować za dużo, a w zasadzie prawie wcale nie planować, co jak się okazało jest w moim przypadku prawie niewykonalne. Mieliśmy też mniej podróżować, co było bezpośrednio związane z postanowieniem „koniec z planowaniem”. Poniżej moja pierwsza mapa marzeń, o której możecie poczytać w poście z 2018 roku.

słówko roku

Podsumowanie celów na 2018 rok

1. Joga i ćwiczenia fizyczne

W pierwszym kwartale 2018 roku udawało mi się ćwiczyć w domu jogę. Z początkiem kwietnia zaczęłam jeździć na rowerze, więc joga poszła w odstawkę. Czułam się „usprawiedliwiona”, bo coś jednak ćwiczyłam mimo, że rower był głównie moim środkiem transportu do pracy. Dodatkowo zaczęłam też biegać, postępy mogliście śledzić na moim Instagramie. Niestety przez zbyt intensywną jazdę na rowerze i bieganie nabawiłam się kontuzji ścięgien i na prawie trzy miesiące musiałam zrezygnować z wszelkiej aktywności.

2. Rajd rowerowy

Roztocze trip to wyjazd w 100% udany. Codzienna jazda na rowerze była może trochę zbyt intensywna w połączeniu z bieganiem, ale za to przez dwa tygodnie program wyjazdu był dość luźny i udało nam się zrealizować wszystkie punkty.

3. Odkrywanie nowych miejsc

Na kulinarnej mapie Łodzi pojawiliśmy się w kilku nieznanych dotąd przez nas restauracjach. Planowałam również zwiedzanie Łodzi, a dokładniej ulicy Piotrkowskiej z perspektywy turysty, czego nie zdołałam zrobić, ale może uda się w tym roku.

4. Robienie lepszych zdjęć

Ogólnie poprawiłam jakość moich zdjęć, ale nadal muszę popracować nad niektórymi aspektami poświęcając tematowi więcej czasu niż do tej pory.

5. Częstsze i regularne pisanie

Tak jak w przypadku zdjęć jest lepiej, ale nadal niezadowalająco.

6. Samorozwój i nauka

Od października uczęszczam na Business English w małej grupie i odświeżyłam sobie trochę słówka i gramatykę. Nie spodziewałam się, że po 2 latach braku praktyki ciężko jest wrócić do dawnego poziomu języka angielskiego.

7. Przygotowywanie szybkich i zdrowych posiłków

Program zdrowego odżywiania realizuję z powodzeniem. Przygotowuję zdrowe potrawy do pracy i używam dietetycznego planera, ale w domu nadal nie mogę się odzwyczaić od czekolady.

Nowa tablica i cele na 2019 rok

słówko roku

W 2019 królują plany związane z wyjazdami 🙂

1. Podróże i jeszcze raz podróże

W tym roku chcę korzystać z nadarzającej się okazji – pierwszy raz będę miała do dyspozycji 26 dni urlopu. W lutym chcemy tradycyjnie pojechać na narty w polskie góry. W maju lub sierpniu (zależnie od cen lotów) chcemy zwiedzić Toskanię podróżując na miejscu wynajętym samochodem. Będzie to tradycyjnie moja ukochana objazdówka, o której na pewno napiszę na blogu, a może nawet nakręcę filmik 🙂 W czerwcu lecimy do Norwegii, gdzie będziemy podróżować busem i rowerami. Jeżeli wyjazd do Toskanii uda nam się zorganizować w maju to w sierpniu chcemy pochodzić trochę po polskich górach, a dokładniej po Bieszczadach. Być może wybierzemy się dodatkowo na jakiś city break w weekend lub pozwiedzamy okolice Łodzi samochodem, bądź rowerami. Z podróżami związane jest również słówko na ten rok, czyli explore.

2. Zdrowe odżywianie

Kontynuacja celu z 2018 roku. Moje postępy i inspirację będę zamieszczała na blogu.

3. Ćwiczenia i zadbanie o sylwetkę

Tak jak w minionym roku mam zamiar ćwiczyć jogę lub pilates, a w miesiącach letnich jeździć na rowerze. Nie wiem tylko jeszcze czy wrócę do biegania.

4. Nauka angielskiego

Być może w trochę innej formie, ale o tym napisze osobno już niebawem.

5. Twórczość

Malowanie akwarelami spodobało mi się wiele lat temu, a teraz do niego wracam. Jest to całkiem proste i naprawdę dla każdego. Mam jeszcze ok. 20 pomysłów na obrazy, które chcę namalować 🙂

6. Czytanie książek

Odkryłam nowy sposób na czytanie większej ilości książek – robię prywatne wyzwania książkowe, o których wspomnę na blogu. Póki co sprawdza mi się to podejście.

7. Przytulne wnętrze i atmosfera

Będę udoskonalać wnętrze i dopasowywać do swoich potrzeb oraz robić więcej zdjęć dokumentujących codzienność.

A Wy jakie macie plany na ten rok? Robicie własna tablicę i wybieracie słówko na 2019 rok?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *