słówko roku

Vision board 2018 + One little word – tablica celów i mapa marzeń oraz słówko na Nowy Rok

Za podsumowanie minionego roku i planowanie 2018 zabrałam się dość późno. Ogólnie odczuwam spadek formy po świętach i w okolicach Sylwestra. Związane jest to chyba ze zbyt dużą presją na planowanie nowego roku i nowy start kreowany przez media społecznościowe i blogerki. Styczeń był miesiącem można by powiedzieć „testów” – czy na pewno chcę się rozwijać w kierunkach przedstawionych na tablicy. I w końcu na początku lutego mogę wam pokazać efekt mojej pracy.

tablica celów, mapa marzeń, słówko na 2018 rokW 2018 roku po raz pierwszy przedstawiam Wam moją tablicę, którą zrobiłam przy pomocy programu Canva.Wszystkie fotografie użyte do zrobienia tablicy pochodzą z tego programu. Nie chciałam używać swoich zdjęć, które już z jakąś historią mi się kojarzą. Chciałam, żeby były to całkiem nowe zdjęcia na nowe plany. Tablicę zrobiłam w formacie tapety na pulpit,może w późniejszym czasie dam ją do wywołania do fotografa i postawię na biurku.

O co chodzi z vision board i onelittleworld wyjaśniała już w swoich postach Kasia z bloga worqshop.pl więc odsyłam Was do niej jeżeli jeszcze o tym nie słyszeliście.

Moje cele na 2018 w dużym skrócie to:

1) Jak najczęstsza praktyka jogi z Gosią Mostowską, o której dowiedziałam się z bloga Aliny – designyourlife.pl lub inne ćwiczenia wykonywane w domu. Jeśli znajdę w końcu klub fitness, który odpowiada moim wymaganiom, a to zwykle okazuje się być bardzo trudne, to także ćwiczenia poza domem. Cieszę się, że już niedługo będzie wiosna i będę mogła więcej czasu spędzać na powietrzu, bez uczucia ciągłego „zamarzania”.

2) Rajd rowerowy szlakiem Green Velo – wyjazd na wschód polski i zwiedzanie Lublina, Zamościa, Puław i Kozłówki oraz wycieczki rowerowe kawałkiem szlaku Green Velo. Pomysł ten narodził się już dawno, ponieważ co roku uczestniczę w targach turystycznych „Na styku kultur”, na których od jakiegoś czasu promuje się ten szlak. Na stronie możecie poczytać o atrakcjach na szlaku. zaplanować własną trasę w zależności od preferencji, znaleźć nocleg, wypożyczalnię roweru itp.

3) Częstsze wychodzenie do restauracji oraz odkrywanie nowych miejsc na kulinarnej mapie Łodzi i okolic. Już od ponad roku jestem zafascynowana kuchnią meksykańską, polubiłam także burgery, dlatego bardzo się cieszę, że w najbliższym czasie będę mogła odwiedzić restaurację, w której jeszcze nie byłam, a specjalizującą się właśnie w kuchni meksykańskiej i amerykańskiej.

4) Nauka robienia ładnych zdjęć na bloga na dwóch zdjęciach przedstawione są dwa aspekty fotografii. Chcę doskonalić się w sztuce robienia zdjęć na bloga oraz Instagrama. Szczególnie zdjęć jedzenia i „artystycznych zdjęć” jak je nazywam.


5) Rozwój bloga – częstsze i bardziej regularne pisanie oraz małe zmiany w wyglądzie bloga. Obecnie nowe wpisy pojawiają się zdecydowanie za rzadko i w momentach „weny” twórczej.

6) Skupianie się bardziej na sobie a nie na innych i na tym co inni o mnie pomyślą. Decydowanie o tym jak ma wyglądać moje życie i o tym czego ja chcę. Realizacja własnych potrzeb, nieodmawianie sobie drobnych przyjemności oraz życie tu i teraz. Te kilka słów „kluczy” zawiera się w moim słówku na rok 2018 – be yourself.

7) Samorozwój i nauka – droga symbolizuje u mnie rozwój. Naukę nowych rzeczy, które wykorzystam w pracy oraz do poszerzania swoich zainteresowań. Dla siebie i w celu znalezienia ciekawszej pracy chcę zapisać się również na konwersację z języka angielskiego na poziomie zaawansowanym, żeby odświeżyć sobie język i poczuć się pewniej na rozmowach kwalifikacyjnych oraz w przyszłej pracy.

8) Przygotowywanie szybkich i zdrowych posiłków – znalezienie przepisów na łatwe i nie wymagające dużo czasu przepisy na smaczne obiady i potrawy/kanapki do pracy. Jednym słowem mniej glutenu i jak najmniej przetworzonego gotowego jedzenia w domu. Więcej warzyw i owoców.

A Wy jakie macie plany na ten rok? Podzielcie się ze mną w komentarzach jak wygląda wasze planowanie nowego roku. Może macie też swoją własna tablicę i słówko na 2018 rok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *