Gdzie zjeść w Łodzi cz. 1 – restauracje na specjalne okazje

We wpisie znajdziecie klika, naszym zdaniem, najlepszych łódzkich restauracji, w których do tej pory byliśmy. Jeśli szukacie inspiracji na zbliżające się walentynki, rocznice lub specjalne okazje ten post może Was zainteresować.

1. Senoritas

Restauracja specjalizuje się w kuchni meksykańskiej, ale dostępne są również popularne ostatnio burgery. Nie zabrakło również krewetek i kalmarów. Podawane dania są wykwintne. Do picia dostępne są różne gatunki win, piwo o smaku tequili, sangria oraz kilka rodzajów drinków i deserów. Lokal ma ciemne, trochę przytłaczające ściany. Zapewne dlatego dla odwrócenia tego efektu w środku jest dużo luster i świec (nawet w łazienkach), które mają budować romantyczny nastrój. Byliśmy tu w okolicach walentynek w zeszłym roku, restauracja zrobiła na nas dobre wrażenie.

2. Pini

Restauracja we włoskim klimacie. Oferuje przede wszystkim duży wybór steków wołowych, ale także makarony, burgery, a nawet owoce morza. Do tego serwowane są włoskie piwa, wina, świeże soki, a nawet woda mineralna z Włoch. Pomieszczenia utrzymane są w kolorach drewna i cegły, które dobrze komponują się z zielenią roślin. Ceny w lokalu są dość wysokie, ale warto przynajmniej raz spróbować jak smakuje dobrze przyrządzony stek.

3. Farina Bianco

Kolejny włoski lokal, tym razem łączący prosty, industrialny klimat z naturalnymi, drewnianymi elementami. Menu ukazuje bogactwo włoskich smaków, od prawdziwej włoskiej pizzy, przez makarony, po klasyczne dania mięsne podane w eleganckim stylu, przez wyśmienitą obsługę. Dla amatorów słodkości znajdą się również desery. Całość możemy popić kilkunastoma różnymi koktajlami, lemoniadą, piwem, winem oraz wieloma innymi rodzajami trunków i napojów. Ze swojej strony polecam lemoniadę jabłkową z zielonym ogórkiem oraz herbaciane wariacje. Ciekawą propozycję stanowi również pizza speck con mascarpone, czyli trochę inne wydanie pizzy prosciutto di parma.

4. DaVella

To już ostatnia włoska restauracja w tym zestawieniu 🙂 Lokal jest mniej znany, bo znajduje się poza centrum. Nie mniej jest to miejsce warte uwagi, gdyż oprócz tradycyjnych pizzy, makaronów, burgerów, mięs, czy ryb oferuje również dania dla dzieci. Uraczymy się również włoskim piwem i winami. We wnętrzu znajdziemy dużo ciemnego drewna i włoskich motywów. Czekając na posiłek dostaliśmy bruschettę- taką jak lubię czyli z małą ilością oliwy.

5. Galicja

Restauracja polska, serwująca dania kuchni z terenów dawnej Galicji, a więc Austro-Węgier, Polski i Ukrainy. Skosztujemy tu więc pierogi, ryby, różnego rodzaju dania mięsne, zupy i sałatki. Do picia oprócz tradycyjnych napojów dostępny jest kwas chlebowy, świeżo wyciskany sok oraz kompot z owoców sezonowych. Amatorzy wszelkiego rodzaju alkoholu również będą mieli w czym wybierać. Warto zajrzeć tu dwukrotnie, gdyż piętro różni się zasadniczo od części piwnicznej. Górna część jest odwzorowaniem kuchni mieszczańskiej z wariacją wzorów i kolorów, natomiast piwnica stanowi połączenie ceglanych murów z jasnymi drewnianymi meblami.

Które restauracje wam się spodobały? Jakie możecie nam polecić na kolejne okazje?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *