kosmetyki

Jak zmniejszyć objętość kosmetyczki na wyjazd?

Dziś zachęcam was do przeczytania kolejnego wakacyjnego posta.
Tym razem będzie o pakowaniu się na wyjazd.
Przelewanie kosmetyków do mniejszych pudełeczek wydaje Ci się bez sensu? Uważasz, że i tak jedziesz samochodem więc możesz zabrać duży kuferek kosmetyków? Nie opłaca się kupować specjalnie kosmetyków w małych pojemniczkach, bo są drogie? Te i inne wymówki powstrzymują nas przed zmianą naszych nawyków związanych z pakowaniem.
Nie musisz kupować specjalnych pustych opakowań na kosmetyki np. do samolotu – dostępnych w rossmannie lub małych kosmetyków specjalnie na tę okazję. Wystarczy zbierać małe opakowania, które dostajemy jako gratisy do zakupów lub po prostu mamy w domu.
Uwielbiam różnego rodzaju pudełeczka i flakoniki. Gdy kosmetyki się kończą ciężko mi jest się z nimi rozstać. Ze względu na to, że dużo wyjeżdżam miałam kiedyś dylemat w co przelać duży 500 ml szampon do włosów. Specjalnie poszłam do sklepu i kupiłam kosmetyk w małej buteleczce podobnej do tych, które są sprzedawane jako pojemniki do samolotu i przelałam szampon. Od tego czasu zostawiam wszystkie nadające się do ponownego użycia pojemniki po kosmetykach lub słoiczki po lekarstwach (plastikowe) z myślą ich ponownego wykorzystania.

Poniżej zdjęcie większego opakowania po kremie (po lewej stronie) ma on w środku dwie „przegródki” można tam włożyć np krem na dzień i na noc. Po prawej stronie małe opakowania po maściach mogą się przydać do przelania innych kremów.

A teraz porównanie mniejszego opakowania po żelu i większego. Widać różnicę prawda? To po lewej spokojnie powinno wystarczyć na 2-tygodniowy wyjazd.

Ulubione perfumy w wersji domowej (po lewej stronie) opakowanie jest szklane i po prawej saszetki i próbki, jeszcze jeden plus to to, że nie musimy się ograniczać do jednego zapachu na cały wyjazd:)

Poniżej porównanie objętość dużego płynu micelarnego i małego (dostałam go w Yves-Rocher za zakupy). Wystarczy przelać większy płyn do mniejszego pojemnika.
Małe opakowania po maseczkach z pompką. Nie dość, że ładnie się prezentują po zerwaniu naklejki (po lewej stronie) a nawet z nią ;), to jeszcze każde z nich ma inny kolor i wspaniale do siebie pasuje. Teraz wystarczy tylko przelać do nich szampon, żel pod prysznic i mydło i mamy swój własny oryginalny zestaw podróżny. Jeśli posiadacie wodoodporne mazaki lub markery do ceramiki (szkła lub tp.) możecie opakowania podpisać, żeby mieć pewność co w którym się znajduje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *