Zion National Park

Najpiękniejsze Parki Narodowe w USA: # 1 Zion NP, Utah

W poprzednim poście opisałam jak przygotowaliśmy się do zwiedzania parków Narodowych Grand Circle. Tam też znajdziecie więcej informacji organizacyjnych. Dziś pokażę wam fotorelację z pierwszego parku, który zwiedziliśmy po wyjeździe z Los Angeles.

Park Narodowy Zion zajmuje prawie 600 km2 powierzchni. Turyści przyjeżdżają tam, żeby oglądać liczne urwiska i ciekawe formy skalne ukształtowane z piaskowców. Przez park przepływa rzeka North Fork Virgin. Z fauny można się tu natknąć na tarantule, grzechotniki, skorpiony, łasice, skunksy i kojoty. Początkowo tereny te zamieszkiwali Indianie, a potem mormoni, którzy nadali mu nazwę Syjon.

Przez park wiedzie malownicza droga Zion Canyon Scenic Drive. Park można w całości zwiedzić z pomocą darmowych turystycznych autobusów, które zatrzymują się w najciekawszych miejscach. Polecam jednak wysiąść i wybrać się na pieszy spacer 😉

My przejechaliśmy kawałek autobusem, a potem wspięliśmy się na górę, żeby podziwiać widoki. Byliśmy m.in. na punkcie obserwacyjnym o wdzięcznej nazwie „Podest Aniołów”.

Niestety do parku dotarliśmy dosyć późno i zdążyliśmy zwiedzić tylko jeden z jego fragmentów. Z Las Vegas do Zion NP jest ok. 340 km. Jeśli chcielibyście zobaczyć więcej, warto zarezerwować sobie na zwiedzanie cały dzień.

Oprócz „Podestu Aniołów” (Angels Landing) do zobaczenia macie takie formy skalne jak:

  • The Three Patriarchs (Trzech Patriarchów – Abraham, Izaak, Jakub)
  • Great White Throne (Wielki Biały Tron)
  • Temple of Sinawava (Świątynia Sinawavy)
  • Szmaragdowe Stawy (Emerald Pools)

Byliście kiedyś w jakimś parku narodowym w USA? Te amerykańskie są ogromne w porównaniu do polskich. Już wkrótce opiszę kolejne, a tymczasem podzielcie się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *