Sylwester 2018 w Łodzi, czyli niebanalne propozycje na spędzenie 31 grudnia w teatrze [zestawienie]

Teatry chcą jak najbardziej zainteresować widza, żeby właśnie ten jeden dzień w roku spędził tylko z nimi. Z roku na rok oferują więc coraz ciekawsze spektakle, dają upominki dla widzów, organizują konkursy z nagrodami, w których można wygrać na przykład wycieczki zagraniczne czy pobyty w hotelach. Zazwyczaj w przerwie spektaklu lub po jego zakończeniu serwują poczęstunek w formie szwedzkiego stołu oraz oczywiście lampkę szampana o godzinie dwunastej. Wśród znalezionych przeze mnie propozycji znalazł się nawet Bal Sylwestrowy, który organizuje Teatr Wielki w Łodzi. Zapraszam Was do przeczytania przygotowanego przeze mnie zestawienia.

Teatr im. Stefana Jaracza – ul. Stefana Jaracza 27

Teatr imienia Stefana Jaracza o godzinie 19:00 zaprasza na komedię „Spróbujmy Jeszcze Raz”. Opowiada ona o perypetiach par w średnim wieku i składa się z dwóch aktów, z których każdy jest oddzielną historią. Cena biletów na parterze to 160 zł, a na balkonie 120 zł. Czas trwania spektaklu to ponad dwie godziny. Dla widzów przewidziany jest poczęstunek oraz lampka szampana o północy.

Teatr Mały w Manufakturze – ul. Drewnowska 58

Właściciel teatru proponuję spektakl w patriotycznym klimacie z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Dla widzów o godzinie 19:15 wystawiony zostanie spektakl „Sklep to żaden interes”, a później poczęstunek, konkursy skecze i muzyka z lat dwudziestych. Niestety nigdzie nie znalazłam informacji o cenie biletu.

Teatr Muzyczny – ul. Północna 47/51

Jedną z nieco droższych propozycji przygotował Teatr Muzyczny. „Zaczarowana noc” to koncert, w którym wystąpią śpiewacy, muzycy i tancerze. Będzie można usłyszeć utwory operetkowe i musicalowe, takie jak „Time to say goodbye”, „O sole mio”, „Brunetki, blondynki”, „Wesoła wdówka” i „Ach, kobiety…” .W przerwie koncertu, w cenie biletu, przewidziany jest poczęstunek w formie szwedzkiego stołu z zimnymi i słodkimi przekąskami, a po koncercie toast. Na scenie można będzie też zobaczyć fragmenty musicali „Południowego Pacyfiku”, „Les Misérables”, „Notre Dame de Paris”, „Skrzypka na dachu” oraz „Człowieka z La Manchy”. Ceny biletów wahają się od 150 do 280 zł.

Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka – ul. Zachodnia 93

Teatr przygotował dla widzów dwa spektakle: na małej i dużej sali. Pierwszy z nich „Sex dla opornych” jak czytamy w opisie jest komedią o dwojgu pięćdziesięciolatków, którzy wybrali się do ekskluzywnego hotelu, żeby odświeżyć swoje małżeństwo i wyrwać się z codziennej rutyny. Druga propozycja to spektakl „Czego nie widać”. Jest to sztuka o teatrze, aktorach i powstawaniu przedstawienia teatralnego – taki teatr w teatrze. Pierwszy ze spektakli zaczyna się o godzinie 21:30, a drugi o 20:00. W cenie biletu, tj. 200 zł, przewidziany jest poczęstunek, a wśród atrakcji konkursy z nagrodami.

Teatr Powszechny – ul. Legionów 21

W Teatrze Powszechnym wystawiana jest sztuka „Manewry Weselne”. Koszt biletu waha się w granicach od 180 do 200 zł. W cenie biletu przewidziane są nagrody niespodzianki, poczęstunek i lampka szampana o północy, natomiast sam spektakl spektakl zaczyna się o godzinie 20:00.

Teatr Wielki – pl. Dąbrowskiego

Najdroższa z propozycji, którą znalazłam, jest nowy rok w Teatrze Wielkim. Proponuje on Galę Musicalową z chórem, baletem i orkiestrą oraz uroczysty Bal Sylwestrowy. Gala Musicalowa kosztuje od 170 do 270 zł, a w przerwie serwowana będzie lampka szampana dla gości. Gala trwa od 20:00 do 23:00 natomiast cena Balu Sylwestrowego wynosi 250 zł dla osoby, która była wcześniej na koncercie sylwestrowym i 350 zł od osoby, która bierze udział tylko w Balu Sylwestrowym. Bal trwa od 23:30 do 5:00 rano. Osoby, które chcą brać udział w musicalu i balu muszą liczyć się z kosztami w granicach 420-520 zł za osobę.

Podsumowanie

Do sylwestra zostało równo 50 dni. Już dziś warto pomyśleć, gdzie chcielibyśmy pójść. Jeśli zdecydujemy się na bal lub wyjście do teatru możemy jeszcze liczyć na w miarę dobre miejsca, te lepsze zdążyły już zniknąć. Mam nadzieję, że wpis okazał się dla was przydatny i któraś propozycja was zainteresowała. A może chcielibyście dodać coś od siebie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *