Wypełnianie aplikacji do wyjazdu na camp w Ameryce

Przygotowałam dla was dziś pierwszy post na temat wyjazdu do Ameryki z Camp Leaders z Lublina, na który zdecydowałam się w listopadzie 2015 roku.


Pomyślałam, że będzie to dobry wpis dla tych, którzy szukają informacji o tym programie i chcą wiedzieć jak to wszystko krok po kroku wygląda z trochę innej perspektywy. Ja wybrałam program wyjazdu na camp ale do wyboru jest jeszcze wyjazd do hotelu tzw. resort. Namówiła moją koleżankę żeby pojechała ze mną, bo jest taka możliwość tylko trzeba się zadeklarować wcześniej.

Rozeznanie

Na początku przejrzałam kilka blogów osób które opisywały wyjazdy z biurem oraz zebrałam informacje z forów dyskusyjnych. Napisałam również i porozmawiałam z osobami, które były na takim wyjeździe i dowiedziałam się jak to wygląda od strony technicznej.

Rejestracja na stronie

Zarejestrowałam się na stronie Camp Leaders. Chciałam to zrobić przed 8.11.2015, ponieważ była tam informacja, że do tego dnia obowiązuje cena promocyjna. Potem dowiedziałam się jednak, że
cena ta obowiązuje gdy do tego czasu podpiszemy umowę. Zadzwoniłam więc do biura i umówiłam się na rozmowę z konsultantem regionalnym, była to osoba która wcześniej była na tym campie i mogłam się z nią umówić w wybrany miejscu nawet w weekend.

Rozmowa z konsultantem

Do rozmowy przygotowałam się solidnie. Na kartce wypisałam  pytania jakie chce zadać. Rozmowa trwała ok. 3 godzin/na 2 os. Rozwiały się moja wszystkie wątpliwości co do wyjazdu i oficjalnie podpisałam umowę z biurem. Rozmowa była bardzo przyjemna i nie stresująca. Nasza konsultantka odpowiedziała na wszystkie pytania i pokazała nam jak mamy wypełniać aplikację oraz zapoznała nas ze stanowiskami pracy jakie są dla nas dostępne. Potem rozmawiałyśmy o naszych pasjach, cechach charakteru i doświadczeniu zawodowym po polsku oraz krótko po angielsku. Dostałam też link do grupy na Facebooku oraz miałam mailowy oraz telefoniczny kontakt z biurem w Lublinie.

Wypełnianie aplikacji

Aplikację trzeba uzupełnić w ciągu 10 dni od podpisania umowy. Po wpłacie pierwszej raty odblokowuje się panel z dalszą częścią pytań w naszym elektronicznym CV i wtedy musimy też wstawić filmik prezentujący nas podczas wykonywania codziennych czynności (podobnych do tych, które będziemy robić na campie),  pokazujący nasze hobby oraz naszą znajomość języka angielskiego.

Czekanie na akceptację profilu i widoczność dla pracodawców

Po okołu 2,5 tyg. od rejestracji dostałam informację, że mój profil jest widoczny dla pracodawców.  Wtedy też wstawiłam skan paszportu który poszłam wyrobić 2 dniach od podpisania umowy (był gotowy po tygodniu).

Po prawie 2 miesiącach z żalem muszę stwierdzić, że nikt jeszcze nie oglądał mojego profilu. Nie zależy mi na tym jednak aż tak bardzo ponieważ 10 grudnia jestem zapisana na targi z pracodawcami w Krakowie (możecie się spodziewać mojego wpisu na ten temat już niebawem).

Jeśli macie jakiekolwiek pytania piszcie, z chęcią na nie odpowiem 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *